Mariusz Pudzianowski nie ma już ochoty dźwigać ton żelastwa. Ale wychował następcę. Czy jego uczeń zdominuje światowe rozgrywki strongman? A kto to jest?

Mariusz Pudzianowski - we wrześniu ubiegłego roku - po raz piąty został mistrzem świata strongman. Jeszcze nikt w historii nie osiągnął takiej liczby tytułów!

Po sukcesie odniesionym w Charleston postanowił zakończyć karierę strongmana.

Pudzianowski kończy karierę! Będziemy tęsknili. A Ty?

Jaki ma pomysł na życie? Przecież nie będzie siedział w domu na fotelu, przykryty kocykiem i oglądał telewizji... To nie pasuje do Pudziana. Polak postanowił więc spróbować swoich sił w... MMA i K1!

Pudzian chce walczyć w MMA i K1! Nie boi się o zdrowie i... życie?

Fani tych brutalnych walk zacierają ręce, ale co z setkami tysięcy (milionami?) sympatyków zawodów siłaczy? Przecież - głównie dzięki stacji TVN - ta dyscyplina stała się w Polsce w ostatnich latach bardzo popularna! Jeżeli zabraknie sukcesów, to i będzie pusto na trybunach podczas zawodów w naszym kraju.

Spokojnie... Pudzianowski wychował swojego następcę! Kto nim jest?

To 28-letni Krzysztof Radzikowski. Sukcesów jeszcze wielkich nie ma (brązowy medal mistrzostw Polski i 6. miejsce w mistrzostwach Europy), ale fachowcy przewidują, że już niebawem będą procentowały godziny spędzone na treningach z samym Pudzianem.

Tak, tak - Radzikowski w 2004 roku rozpoczął współpracę z mistrzem świata. Był u niego codziennie.

Mieszkamy od siebie zaledwie o 50 km. Więc wsiadałem w samochód, gnałem do Pudziana i wspólnie przerzucaliśmy tony żelastwa. Pokazał mi wiele tricków, sztuczek, otworzył oczy... Nauczył wszystkiego - przyznał Radzikowski na łamach „Expressu Ilustrowanego”.
Kiedy uczeń przerośnie mistrza? Jeszcze długa droga... Zdaje sobie z tego sprawę sam Radzikowski. Cel na 2009 rok? Medal podczas lipcowych ME i awans do MŚ. Jeżeli uda mu się osiągnąć te założenie, to będzie już coraz bliżej sukcesów Pudzianowskiego.

Szok! Pudzian się rozpada. Może skończyć na wózku!

Porównajmy obu siłaczy.
Pudzianowski   Radzikowski
186 cm wzrost 186 cm
142 kg waga 137 kg
56 cm biceps 55 cm
80 cm udo 80 cm
148 cm klatka piersiowa 142 cm
415 kg martwy ciąg 380 kg
380 kg przysiad ze sztangą 350 kg

I jak? Wierzycie, że Radzikowski pójdzie śladami Pudzianowskiego? Czy macie innego faworyta?

Pudzian brał koks? Każdy ma swoje tajemnice - to słowa strongmana!