To już oficjalne. Lewandowski na pięć lat w Bayernie!

piłka nożna futboll

Saga transferowa z udziałem polskiego gwiazdora właśnie dobiegła końca. „Lewy” od pierwszego lipca będzie piłkarzem mistrza Niemiec.

Miesiące spekulacji, przeróżnych scenariuszy i przymiarek do największych klubów w Europie. Wszyscy mieli już powoli dość sagi transferowej z udziałem Roberta Lewandowskiego. Dlatego z wielką niecierpliwością oczekiwano pierwszego tygodnia stycznia, kiedy miał zostać wydany oficjalny komunikat.

Już od kilku godzin światowe media huczały, że „Lewy” został piłkarzem Bayernu Monachium. Te informacje opierały się jednak na zdjęciu „Bilda”. Niemiecki tabloid przyłapał piłkarza, jak przechodził badania w bawarskim klubie.

Kwestią godzin było, kiedy wszystko zostanie oficjalnie potwierdzone. Wielki moment właśnie nastał. Reprezentant Polski podpisał pięcioletni kontrakt ze zwycięzcą zeszłorocznej Ligi Mistrzów. Umowa wejdzie w życie od 1 lipca 2014 roku.

Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się sfinalizować ten transfer. To jeden z najlepszych napastników na świecie i będzie wzmocnieniem Bayernu dając naszemu klubowi nowy impuls – mówi na oficjalnej stronie szef Bayernu Karl-Heinz Rummenigge.

Nie wiadomo, ile polski piłkarz będzie zarabiał w ekipie mistrza Niemiec. Już wcześniej pojawiły się jednak spekulacje, że Lewandowski w Monachium będzie inkasował 11 milionów euro za sezon.

Dodaj komentarz