Ranking najlepszych bramkarzy świata: Szczęsny dopiero na...Fot. PAP - Leszek Szymański

Daleko! Wyprzedza go przynajmniej kilku zawodników, którzy wcale nie mają większych umiejętności od zawodnika Arsenalu.

Choć Jacek Kazimierski, trener bramkarzy reprezentacji Polski, stwierdził ostatnio że Przemysław Tytoń w niczym nie ustępuje Wojciechowi Szczęsnemu, to raczej trudno się spodziewać, by to zawodnik PSV Eindhoven bronił na Euro. Golkiper Arsenalu - o ile ze zdrowiem będzie wszystko w porządku - to obecnie numer 1 w naszym kraju.

Kariera Szczęsnego nabrała takiego rozpędu, że już teraz 22-latek wymieniany jest w gronie najlepszych fachowców od obsady bramki. Niedawno pisaliśmy o rankingu Premier League, w którym Wojtek zajął wysokie 13. miejsce (wśród wszystkich piłkarzy - bez podziału na pozycje), ustępując jedynie Joe Hartowi - w kategorii bramkarzy.

Ranking TOP 50 ligi angielskiej. Szczęsny wyróżniony! Zajął... >>

Teraz trafiliśmy na kolejny ranking. Tym razem dotyczący tylko i wyłącznie bramkarzy. Szczęsny jest w gronie 20 najlepszych golkiperów świata według portalu Bleacher Report.

Polak znalazł się na 19. miejscu.

Wojciech Szczęsny rozwiązał wielki problem Arsenalu, gdy został numerem jeden Arsene'a Wengera. Były poważne obawy, czy "Kanonierzy" znajdą klasowego bramkarza, który zastąpi enigmatycznego Jensa Lehmanna. Mało kto wiedział, że Szczęsny podoła zadaniu.


19. miejsce - to wysoko? Gdy przejrzeliśmy zestawienie, trochę nam mina zrzedła... Autor wyżej ceni umiejętności m.in. weterana (41 lat) Brada Friedela (16. pozycja) czy Christiana Abbiatiego (15.). Czy lepszy od Szczęsnego jest Rene Adler (13.) i Samir Handanović (11.)? Też mamy wątpliwości.

Czołowa szóstka to już jednak same wielkie postaci. Otwiera ją niedawny bohater finału Ligi Mistrzów - Petr Cech (6. lokata).

A dalej... ZOBACZCIE!

5. Victor Valdes
(Hiszpania, Barcelona)4) Joe Hart (Anglia, Manchester City)


3) Gianluigi Buffon (Włochy, Juventus)


2) Manuel Neuer (Niemcy, Bayern Monachium)1) Iker Casillas (Hiszpania, Real Madryt)

Fot. bleacherreport.com

Wojciech Szczęsny 19. bramkarzem świata - za nisko? A może... za wysoko? Zapraszamy do dyskusji na forum!

Szczęsny jest najlepszy na świecie! Wyprzedził "Ibrę", van Persiego... >>