Pudzianowski to bogacz! Jego majątek szacuje się na...Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Dom, mieszkanie, trzy samochody, akcje, ogromne wpływy reklamowe - były strongman nie musi martwić się o przyszłość.

W weekend pojawiła się informacja, że właściciele KSW zamierzają uciąć nieco finansowe eldorado Mariusza Pudzianowskiego.

Koniec z fortuną dla Pudziana? "Czeka go praca u podstaw" >>


Przypomnijmy, że - oczywiście to są dane nieoficjalne - pięć walk w MMA przyniosło Pudzianowskiego przychód w wysokości 1,3 mln zł. Od debiutu w MMA minęło 1,5 roku. Można więc przyjąć, że wojownik miesięcznie kasował po 70 tys. zł.

Oczywiście musiał z tego opłacić przygotowania do walki - trenerów, zajęcia, odżywki, itd. Ale spokojnie można przyjąć, że ok. 40 tys. miesięcznie zostawało na jego koncie.

A to dopiero początek! Przecież Pudzianowski jest twarzą reklamową kilku firm - z branży budowlanej oraz producentów odżywek. Dobrze zorientowani twierdzą, że z reklam "Dominator" wyciska ponad drugie tyle, co z MMA. Przyjmijmy, że 60 tys. zł miesięcznie. W sumie (MMA+reklamy) kasuje ok. 100 tys. zł.

Pudzian może stracić 130 tys. zł! Bo źle zainwestował w... >>

Nie liczyliśmy "drobnych", czyli: udziału w programach telewizyjnych, zamkniętych uroczystościach firmowych, itp.

Przy takich wpływach można "co nieco" odłożyć. I Pudzian to robi - co mu się chwali. Nie przepuszcza pieniędzy, jak to czynią niektórzy młodzi piłkarze.

Poznaj zarobki mistrzów MMA. Pudzian może się z nimi równać? >>

Dowód? Pudzianowski ma piękny dom w Białej Rawskiej (wartości kilku milionów złotych), mieszkanie w Chicago (które akurat traci na wartości, ale może sytuacja na rynku nieruchomości w USA się zmieni), trzy samochody (w sumie o wartości kilkuset tysięcy złotych), akcje...

Można śmiało liczyć, że majątek Pudzianowskiego wynosi ok. 5 milionów złotych. Sporo!

Mimo takich kwot Pudzianowski wcale nie jest w czołówce najbogatszych sportowców w naszym kraju. Kubica, Gortat, Kuszczak, Gollob - oni wszyscy zarabiają o wiele więcej od "Dominatora".

18 tys. złotych przepadło. Pudzian zrobił kiepski biznes. O co chodzi? >>