Pudzian coraz słabszy: kiedyś podnosił 415 kg, a teraz… Sprawdź!

strongman

Co się stało? Legendarny strongman – przez 12 miesięcy – „skurczył się” aż o 18% i stąd jego słabsze wyniki. To wszystko przez przygotowania do walk MMA.
Wrzesień 2009 – Mariusz Pudzianowski staje na wadze i widzi… 144 kg. Wrzesień 2010 – ten sam pomiar, a wskazówka zatrzymuje się na – zaledwie! – 118 kg. Były strongman zrzucił aż 26 kg, czyli ok. 18% masy.

Trenerzy do Pudzianowskiego: „stop, od teraz nie możesz…” >>

Zmieniłem trening – przyznał Mariusz Pudzianowski w rozmowie z „Super Expressem”. – Zacząłem od pedałowania na rowerze, potem postawiłem na bieganie. Odstawiłem również podtrzymujące wagę preparaty z białkiem i witaminami.

Efekt jest aż nadto widoczny. Jak tak dalej pójdzie, to Pudzian wpadnie jeszcze w anoreksję 🙂 A tak poważnie… Co wojownik mówi o swojej diecie?

Wcześniej jadłem wszystko na co miałem ochotę – twierdzi. – Kiedy fachowcy od diety zobaczyli moją lodówkę to popukali się w czoło. Teraz wyrywkowo i z zaskoczenia sprawdzają co jem i czy stosuje się do ich zaleceń.

Pudzian obawia się Butterbeana: ma rękę, jak… młot pneumatyczny >>

Dieta, jazda na rowerze, bieganie… To wszystko z pewnością ma wpływ, że dla Pudzianowskiego nie ma już powrotu do zawodów strongmanów – przynajmniej tych najbardziej prestiżowych.

Polak stracił po prostu moc. Około 30% – jak sam twierdzi. Mało tego! Pudzian nie trenuje już na siłowni po kilka godzin dziennie.

Podnoszę ciężary 2-3 razy w tygodniu – mówi. – A obciążenia są coraz mniejsze. W tamtym roku w martwym ciągu podnosiłem 415 kg, a teraz tylko 300 kg.

A wszystko po to, aby stać się wojownikiem MMA z krwi i kości. Oprócz diety i kondycji pozostaje jeszcze „tylko” ta technika…