PŚ w Zakopanem: przegrali i grożą strajkiem?! Austriacy przecież...Fot. PAP/Grzegorz Momot

Morgenstern, Schlierenzauer oraz Kofler zawiedli oczekiwania kibiców. Teraz ich trener wylewa żale na łamach mediów. Uzasadnione?

Trener austriackiej kadry, Alexander Pointner, było oburzony warunkami, w jakich przyszło skakać jego zawodnikom podczas piątkowego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Po zakończeniu zawodów stwierdził, że pierwsza seria powinna być przerwana, bo gęsto padający śnieg przytrzymywał zawodników zarówno w torach, jak i na zeskoku.

Kruczek o aferze z Austriakiem: "w Zakopanem byłoby gorąco!" >>

Nikt nie zauważył, że te skoki to były dwa zupełnie różne światy. Poza tym było straszliwie niebezpiecznie - skrytykował decyzję FIS i jury (za onet.pl).
Po czym wypowiedział słowa, które mogły zabrzmieć niczym groźby... strajku!
Jeżeli ze strony sędziów nie ma żadnych sygnałów, to może trzeba się zastanowić, czy takie nie powinny płynąć od zawodników - dodał.
Z jednej strony trudno się dziwić narzekaniom Pointnera. Austriaccy skoczkowie zaliczyli wyjątkowo słaby występ w pierwszym dniu zakopiańskich zawodów. Thomas Morgenstern upadł w pierwszej serii i nie zakwalifikował się dalej. Andreas Kofler był z kolei dopiero trzeci, a Gregor Schlirenzauer ledwo zmieścił się w pierwszej dwudziestce (18. lokata).

PŚ: Stoch odpalił "bombę"! Zdeklasował rywali w Zakopanem >>

Z drugiej strony, kiedy Kamil Stoch został puszczony w trakcie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku z wiatrem w plecy i stracił pozycję lidera, to jakoś Pointner nie miał żadnych zastrzeżeń. Polscy kibice pamiętają, jak wtedy czekano na korzystne warunki, gdy jego zawodnicy siadali na belce startowej.
Cały ten Turniej Czterech Skoczni to jest wstyd i hańba głównie dla Austrii. Co to za zwycięstwo, skoro największego rywala się tak załatwia? - grzmiał wtedy pierwszy trener zwycięzcy wczorajszego konkursu, Stocha, Stanisław Trebunia-Tutka.
Waszym zdaniem narzekania Austriaków na warunki atmosferyczne są uzasadnione? A może Pointner po prostu nie potrafi przegrywać?

"TCS to wstyd i hańba, skokami rządzi szajka"! Trener Stocha grzmi >>