PŚ w skokach: Polska straciła jeden konkurs! Nie będzie...Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Działacze FIS sprawili niemiłą niespodziankę polskim fanom. Zimą w naszym kraju odbędą się nie trzy, lecz tylko dwie imprezy.

Na stronie FIS pojawił się projekt Pucharu Świata 2013/14, który ma zostać przegłosowany na czerwcowym kongresie. Jest w nim kilka zmian w porównaniu z poprzednim sezonem. Niestety, polscy kibice na zmianach stracą.

Projekt FIS zakłada bowiem rozegranie tylko dwóch konkursów PŚ w naszym kraju. W dniach 17-18 stycznia 2014 roku zawody (w tym jeden konkurs drużynowy) zorganizuje Zakopane.

Trener skoczków dostał wielką premię! PZN dał mu aż... >>

Z kalendarza wypadł natomiast konkurs w Wiśle, na skoczni im. Adama Małysza! Mają się tam odbyć jedynie sierpniowe zawody Letniej Grand Prix.

Jeśli chodzi o inne zmiany, to inauguracja sezonu odbędzie się - nietypowo - w niemieckim Klingenthal (23-24 listopada 2013). Do kalendarza wprowadzone zostały też konkursy w niemieckim Titisee-Neustadt (14-15 grudnia) oraz szwedzkim Falun (26 lutego).

Fani lotów będą zawiedzeni, gdyż projekt FIS nie uwzględnił zawodów w norweskim Vikersund, które sprzyjają rekordowym próbom. Zamiast tego skoczkowie zamelduja się na mamutach w: Bad Mitterndorf, Harrachovie (MŚ w lotach) i Planicy.

Zobacz proponowany kalendarz PŚ 2012/13 - TUTAJ

Jesteście zaskoczeni decyzją FIS w sprawie Wisły? Czekamy na Wasze opinie.  

PS
Czyżby działacze FIS pamiętali Wiśle aferę z tego roku?

To sensacja! Skoczków w Wiśle okradły... prostytutki >>