Świetna forma w końcu przyniosła efekty. Błaszczykowski będzie jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w klubie.

Runda jesienna obecnego sezonu była niezwykle udana dla Kuby Błaszczykowskiego. Już w sierpniu pomocnik reprezentacji Polski pokazał, że można na niego liczyć - w meczu z Bayernem Monachium popisał się świetnym strzałem zza pola karnego, a piłka poszybowała prosto w okienko bramki. Ten gol nawet brał udział w głosowaniu na najpiękniejszą bramkę jesieni!

GŁOSUJ na Błaszczykowskiego! Jego gol może wygrać...

Oczywiście nie tylko ta bramka, ale i wspaniała dyspozycja podczas całego sezonu i tytuł Najlepszego Piłkarza Roku 2008 według:

1. "Sportu",
2. "Piłki nożnej",
3. a nawet kibiców Borussi Dortmund,

... ma przynieść w końcu efekty w postaci sporej podwyżki!

Obecna umowa obowiązuje do 2011 roku. Według "Gazety Wyborczej", Polak ma ją przedłużyć o kolejne trzy lata. A wszystko pilotuje wujek/menedżer - Jerzy Brzęczek.

Ile będzie zarabiał Błaszczykowski?
Mówi się nawet o 1,5 do 2 mln euro rocznie, co daje ok. 700 tysięcy złotych miesięcznie! Jeżeli wszystko pójdzie z zgodnie z planem, Polak będzie jednym z pięciu najlepiej zarabiających piłkarzy w Dortmundzie.

Rekord! Błaszczykowski wyceniony na 15 mln euro (WIDEO)

Czy jest jakieś drugie dno? Dlaczego Niemcy proponują podwyżkę
zawodnikowi, który ma jeszcze ważną umowę? I to na najbliższe dwa lata.

Od kilku miesięcy mówi się o odejściu Kuby. A to jeden z najlepszych graczy drużyny. Dlatego działacze chcą dać mu podwyżkę - przyznał na łamach portalu sport.pl, dziennikarz "Ruhr Nachrichten".
Mowa oczywiście o zainteresowaniu ze strony Liverpoolu, który - według angielskiej prasy - chce kupić 24-letniego piłkarza.

Co powinien zrobić Błaszczykowski? Zdecydować się na podwyżkę z BVB, czy czekać na oficjalną ofertę z Liverpoolu?

Błaszczykowskiego chce cała Europa. A najbardziej Liverpool!