O tym zdjęciu mówi cała Polska. Pudzianowski...Fot. PAP/Radek Pietruszka

Wojownik MMA oraz były mistrz świata siłaczy dostąpił niezwykłego zaszczyty. W jego cieniu znalazły się najważniejsze osoby na świecie.

Każdy Polak zna słynny obraz Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem". O tym dziele znów jest głośno, ale tym razem za sprawą niecodziennej przeróbki. Jest o tyle nietypowa, że nie ma na niej walczących żołnierzy i historycznych postaci.

Artysta narysował Pudziana i... Zobacz >>

Doda, Adolf Hitler, Superman, czy Barack Obama - oni znaleźli się na przerobionym obrazie autorstwa grupy "The Krasnals". Jednak centralne miejsce (księcia Witolda) zajmuje ktoś inny - Mariusz Pudzianowski!

Prężący muskuły wojownik MMA nie jest jedynym sportowcem w kontrowersyjnym dziele. U góry możemy zobaczyć Adama Małysza szybującego nad wszystkimi postaciami na nartach.

Przerobiony obraz możecie zobaczyć TUTAJ.

Pudzian jak Koksu! Też był gwiazdą imprezy dla... rolników >>

Wykorzystując znane każdemu Polakowi dzieło, relacjonujemy pierwszą dekadę XXI w. Obraz, w rozmiarze nieco większym od oryginału jest komentarzem do otaczającego nas świata, w którym możemy zaobserwować permanentną walkę o władzę, nihilizm oraz upadek wszelkich wartości. To komentarz do rzeczywistości już po okresie transformacji, w momencie dążenia Polski do nowoczesności i starań o uplasowanie się na wysokiej pozycji. Cicho wierzymy iż obraz ten stanie się nową aktualną epopeją narodową - tłumaczą na swojej stronie ludzie z grupy "The Krasnals".

Na koniec warto przypomnieć, że dla Pudziana Bitwa pod Grunwaldem to żadna nowość. Przed dwoma laty pojawił się na imprezie z okazji 600. rocznicy tego wydarzenia. Wtedy paradował przebrany za rycerza.

ZOBACZ.Pudzianowski ma twardą głowę! "Nigdy nie byłem pijany" >>