Niemcy nie pokażą półfinału. Polsat zablokował transmisję

siatkowka volleyball męski

A już było tak blisko! Radość z zagrania na nosie Polsatowi okazała się przedwczesna. Przypomnijmy, niemiecki kanał Sport1 (kiedyś „DSF”), nabył prawa do MŚ siatkarzy i w sobotę miał pokazać, niezwykle dla nas ważne spotkanie pomiędzy Polakami a Niemcami. Co więcej, kanał jest dostępny w Polsce na niekodowanym paśmie! Co w obecnej sytuacji, gdzie Polsat zakodował mecze Polski, było wspaniałą wieścią dla wielu polskich kibiców. Ale niestety Polsat zablokował tą transmisję.

Jak do tego doszło? Zaczęło się od tego, że prawa do transmisji Mistrzostw Świata posiadał Sportdeutschland.TV. To właśnie od niej Sport1 nabył prawa do pokazywania siatkarskich zmagań. Niestety dla polskich fanów, okazało się, że te umowy nie są tak klarowane, jak się wydawało na początku. W ten sposób, Polsat wykorzystał te luki i zakazał rozpowszechniania transmisji w paśmie niekodowanym w Niemczech.

Koniec końców, kibice obu krajów nie zobaczą tej historycznej rozgrywki, niemal tak ważnej jak Bitwa pod Grunwaldem.
Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Dlatego trzymajmy kciuki mocno by nasi pokonali Niemców i stoczyli jeszcze jeden bój. Tym razem już w finale, który wedle zapowiedzi włodarzy Polsatu, będzie w kanale niekodowanym.