Najsłynniejszy stadion? Wembley! Najsłynniejsza hala? Spodek!Fot. FIVB

Tak, tak - to nie pomyłka. Wczoraj wieczorem legendarny obiekt w Katowicach doczekał się wielkiego wyróżnienia.

Korespondencja własna z Katowic

Które stadiony przychodzą Wam do głowy słysząc hasło: "piłka nożna". Wembley, Maracana, Camp Nou... Można długo wymieniać. Ale wielu traktuje Wembley jako kolebkę światowego futbolu.

Zmieniamy dyscyplinę. Hasło: "siatkówka". O której hali pomyśleliście? No właśnie...
Spodek to najsłynniejsza, najwspanialsza, mająca najlepszych kibiców hala siatkarska na świecie - wypalił wczoraj po meczu Polska-Brazylia w ramach LŚ trener przyjezdnych, Bernardo Rezende.
LŚ: Polacy grali jak mistrzowie... chwilami. Na Brazylię to za mało! >>

Człowiek, który zdobył wszystkie możliwe trofea (złoty medal igrzysk olimpijski, mistrzostwo świata, Liga Światowa, itd.), który od kilkunastu lat jest uznawany za najlepszego szkoleniowca świata, który grał we wszystkich największych halach na ziemi - mówi takie słowa.

Rezende powiedział to na konferencji pomeczowej, przez nikogo nie pytany, naprowadzany na odpowiedź, nie był po presją. Po prostu nagle "wypalił".

Nie był zresztą sam. Giba? Proszę bardzo.
To niesamowite, cudowne, nieziemskie miejsce dla siatkówki. Uwielbiam wracać do Katowic. Czuje się tutaj zawsze wielkie, sportowe święto - przyznał.
Zresztą, Giba już kiedyś nazwał katowicki obiekt... "siatkarkim Wembley!

Spodek to siatkarskie Wembley. I w końcu ma klimę >>

W pochwałach rozpływał się również rozgrywający Canarinhos - Bruno.
Atmosferę w Katowicach można porównać do tej, która panuje w Brazylii. Macie dokładnie tak samo szalonych fanów siatkówki, jak my (śmiech). W takiej atmosferze aż chce się grać.
Brazylijczycy powiedzieli dokładnie to, co od wielu lat krąży nieoficjalnie w siatkarskim środowisku. Powstały hale w Łodzi i Trójmieście, mogą pomieścić ogromną liczbę widzów, ale atmosfera...

Ponad miesiąc temu pisałem o tym, że w Łodzi były po raz pierwszy od wielu lat puste miejsca podczas LŚ. I to na meczu z silną ekipą USA!

Polacy już nie kochają siatkówki? Puste miejsca na Lidze Światowej!

A Spodek? Nie zawiódł. Środa, zwykły dzień pracy, bardzo późna godzina (20:40) - wszystko było przeciwko kibicom. I co? Oczywiście w sile 11 tysięcy wypełnili trybuny, na dodatek ok. 2-3 tys. nie weszło do hali i bawiło się przed nią, oglądając mecz na telebimie.
Spodek to najsłynniejsza, najwspanialsza, mająca najlepszych kibiców hala siatkarska na świeci - te słowa jeszcze długo będą chodziły mi po głowie.
Macie podobne zdanie? Spodek to mekka światowej siatkówki? A może wolicie inne, polskie hale?