Mistrz F1 krytykuje Kubicę: "sam sobie winien, nieodpowiedzialny"Fot. PAP/EPA

Polak nigdy nie powinien startować w wyścigach rajdowych, bo jego praca to Formuła 1! Czy były kierowca ma rację?

Tydzień po dramatycznych dla Roberta Kubicy chwilach podczas rajdu Ronde di Andora w Ligurii w prasie zagranicznej pojawiają się głosy krytyczne wobec polskiego kierowcy teamu Lotus Renault GP.

Jako jeden z pierwszych w takim właśnie tonie wypowiedział się były mistrz świata F1, 62-letni Niki Lauda. Legenda F1 nie ukrywa faktu, że wypadek Kubicy to niepowetowana strata dla Formuły u progu sezonu 2011, ale Polak musi wziąć na siebie w całości odpowiedzialność za to, co się wydarzyło. Według Laudy, Kubicy w ogóle nie powinno być na trasie rajdu w Ligurii!

Dla mnie Robert to jeden z najbardziej utalentowanych młodych kierowców F1. Niestety, Polak sam jest sobie winien. Cała odpowiedzialność za tragedię, która się wydarzyła, leży po jego stronie. Ściganie się w rajdach nie ma sensu w przypadku kierowców F1. To kompletnie nieodpowiedzialne podjęcie zbędnego ryzyka! - ocenił Austriak na łamach niemieckiego „Bild am Sonntag”.

Fot. www.bild.de

Legendarny kierowca F1 obraził Kubicę?! Nazwał go... Sprawdź >>

Lauda nie zgodził się też ze słowami Kubicy. Ten w przeszłości często podejmował, że starty w wyścigach rajdowych to dla niego doskonały trening, którego nie może uskuteczniać poprzez wprowadzony w F1 zakaz testów w trakcie trwania sezonu. Zobaczmy, jak skomentował to Lauda.
To nonsens. Rajdy nie mają nic wspólnego z F1. To przecież dwa różne sporty!
Przyznacie rację legendarnemu mistrzowi F1? Kubica postąpił nierozsądnie, decydując się na start w rajdzie w Ligurii?

Po wypadku Kubicy: kierowcy boją się rajdów. Nawet mistrz F1! >>

"To niemądre". Krytykują team Kubicy - za zgodę na jego rajdy >>