Małysz zrealizował cel! Dakar ukończył na...Fot. PAP/ Bartłomiej Zborowski

Najlepszym z reprezentantów biało-czerwonych był jednak quadowiec. Sonik po raz drugi w historii stanął na podium!

Polscy kibice mają ogromne powody do radości. Adam Małysz zrealizował cel, który zakładał sobie przed startem w drugim w karierze Rajdzie Dakar, czyli miejsce w pierwszej "20".

"Orzeł" z Wisły zakończył 14. etap z 16. czasem. Do zwycięzcy, Hiszpana Joana Romy stracił 12 minut i 52 sekundy. Tym samym w "generalce" został sklasyfikowany na 15. lokacie!

W ubiegłym roku Dakar był życiową przygodą i z takim nastawieniem wziąłem udział w wyścigu, plasując się na 37. pozycji. Lecąc po raz drugi do Ameryki Południowej wierzyłem, że zajmiemy jeszcze lepsze miejsce, bo ciężko pracowałem i dużo się nauczyłem, co zawdzięczam Rafałowi. Do tego doszło lepsze auto. Wymarzonym celem było dojechanie do mety w gronie dwudziestu najlepszych załóg - powiedział Małysz.

Dakar: Polak utrzymał się na podium! Spadek Małysza >>

W całej imprezie, w rywalizacji samochodów, triumfował Francuz Stephane Peterhansel przed Ginielem de Villersem z RPA oraz Rosjaninem Leonidem Nowickim.

Rafał Sonik dojechał siódmy na metę ostatniego etapu Rajdu Dakar, co pozwoliło mu utrzymać trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej quadów! Cały wyścig wygrał Argentyńczyk Marcos Patronelli przed Chilijczykiem Igancio Nicolasem Casalo.

To drugie podium w historii kapitana biało-czerwonych. Dokładnie tę samą lokatę wywalczył w 2009 roku.

Dziękuję wszystkim za wsparcie! To miedzy innymi dzięki Wam i Waszej energii nie tylko udało mi się dojechać do mety, ale po raz drugi stanąć na podium w tym morderczym rajdzie - cieszył się na mecie.

Rajd Dakar: pech Łaskawca! Zabłądził i spadł na... >>

Łukasz Łaskawiec ukończył 14. rundę imprezy z czwartym czasem. Do pierwszej "dziesiątki" w "generalce" się jednak nie załapał przez czwartkową awarię i problemy z nawigacją. Pochodzący z Dąbrowy Górniczej quadowiec został sklasyfikowanie na 13. pozycji.

W wyścigach motocyklowych najszybszym Polakiem na mecie był Jakub Przygoński (13. miejsce). Zawodnik Orlen Teamu udział w Dakarze zakończył na pozycji numer "11". Jego kolega Jacek Czachor na 22. miejscu, a Marek Dąbrowski na 80..

Jesteście pod wrażeniem występu Małysza? Nigdy nie zwątpiliście, że skończy w pierwszej "20"? Piszcie na Forum!