Choć często są w cieniu kolegów i od nich bardzo dużo zależy. Eksperci wybrali właśnie tych najlepszych z najlepszych. Kto wygrał?

Posada bramkarza to nie jest łatwy kawałek chleba. Częściej słyszy się bowiem słowa krytyki niż pochwały. Bardzo trudno zapracowuje się w ich przypadku na uznanie kibiców. Ta sztuka udaje się tylko tym najlepszym. Którzy to?

Słynny bramkarz ma problem! Jego laska przyłapana na... (ZOBACZ)


Prestiżowe Międzynarodowe Stowarzyszenie Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) wybrało właśnie 75 najlepszych bramkarzy ostatniego 20-lecia (dokładnie statystycy wzięli pod lupę lata: 1987-2009). Walkę o zwycięstwo stoczyli zawodnicy Realu Madryt i Juventusu Turyn, czyli Iker Casillas i Gianluigi Buffon. Wygrał ten drugi.

Jak najbardziej zasłużenie. Włoch jest klasą samą w sobie. Udowadnia to w klubie, udowadnia w reprezentacji. Ma na koncie wiele rewelacyjnych meczów, a co za tym idzie wiele fantastycznych parad. Podobnie sprawa ma się i z Casillasem. Buffon wyprzedził do w tym rankingu o czternaście punktów.


Fot. www.iffhs.de

SZOK: jeden z najlepszych piłkarzy jest uzależniony od... Poznaj sekret!


Na podium załapał się jeszcze Duńczyk Peter Schmeichel. Również w pełni zasłużenie. A jak Polacy? W TOP-75 znalazło się ich dwóch. To Jerzy Dudek i Józef Młynarczyk. Rezerwowy golkiper Realu uplasował się na 30. miejscu, a Młynarczyk na 66. Co ciekawe razem z Dudkiem lokatę dzieli m.in. Hiszpan Jose Manuel Reina, który przecież wygryzł go z Liverpoolu.

Choć do wielu rankingów można mieć zastrzeżenia, akurat ten nie budzi większych wątpliwości. Nagrodzeni zostali naprawdę najlepsi. Miło więc, że i dla biało-czerwonych znalazło się wśród takich gwiazd miejsce.

Cały ranking znajdziecie TUTAJ - KLIKNIJ!

Zgadzacie się z wyborem IFFHS? Buffon jest lepszy od Casillasa? Forum jest do Waszej dyspozycji!

Dudek zwariował: chce, żeby Casillas dostał... Nie uwierzysz!