Kwalifikacje MŚ: daleki skok Stocha. Mówi o... złocie!Fot. PAP/Grzegorz Momot

Świetną próbą podczas środowych kwalifikacji lider "Orłów Kruczka" zgłosił gotowość do walki o podium mistrzostw świata. W Predazzo dobrze skakali też pozostali Polacy. 

Do dzisiejszych kwalifikacji do konkursu indywidualnego na dużej skoczni w Predazzo (HS 134) przystąpiła czwórka „Orłów Kruczka”. Kamil Stoch (nie musiał się kwalifikować), Maciej Kot, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki w komplecie awansowali do czwartkowego konkursu (początek o godz. 17).

Małysz: mamy najsilniejszy zespół w historii! Zgodzisz się? >>

Dziś Rakieta z Zębu zaprezentowała się wybornie. 125 metrów było drugą odległością (za próbą Słoweńca Petera Prevca, który skoczył o jeden metr dalej) w grupie skoczków, którzy mieli zapewnioną kwalifikację. Co ciekawe po świetnym skoku Stoch pokazał gest niezadowolenia... Czyżby liczył na więcej?

Zadowoli mnie medal, najlepiej złoty - zapowiedział w rozmowie z portalem Sport.pl lider polskiego zespołu.

Kwalifikacje wygrał Austriak Wolfgang Loitzl z notą 135.9 pkt (125 m). Na wysokim szóstym miejscu uplasował się Kot - 126.6 pkt (121 m). Kubacki z notą 122.2 (118 m) zajął 13. miejsce, a Żyła był 16. (119.9 pkt, 118 m) .

Wyniki kwalifikacji - tutaj

Liczymy więc jutro na rehabilitację Stocha za konkurs na skoczni normalnej i pierwszy medal polskiej reprezentacji w Val di Fiemme.

Zobacz rozmowę Kamila z TVP po kwalifikacjach. Humor mu dopisywał :)

MŚ: Stoch nadal załamany? Pozbierał się. Dzięki żonie i... >>