Kowalczyk bez szans z Bjoergen. Trener Polki: Norwegia to fabryka!  Fot. PAP/ Stanisław Rozpędzik

Wierietielny znów próbuje doszukiwać się dziury w całym. Najpierw narzekał na leki na astmę, teraz przyczepił się do... serwismenów!

Początek sezonu nie jest do końca udany dla Justyny Kowalczyk. Polka po siedmiu startach zajmuje w klasyfikacji generalnej dopiero szóstą pozycję. Jeśli spojrzeć na formę Marit Bjoergen i jej koleżanek z kadry Norwegii, trudno oczekiwać, aby Polka zdobyła czwartą Kryształową Kulę.

Norweżki znów bezkonkurencyjne! Kowalczyk walczyła, ale... >>

Zobacz klasyfikację PŚ

1. Marit Bjoergen 582
2. Vibeke Skofterud 411
3. Kikkan Randall 393
4. Therese Johaug 376
5. Charlotte Kalla 320
6. Justyna Kowalczyk 278
Zawodniczka, punkty.

Doszukiwać się tajemnicy fenomenalnej postawu Norweżek próbuje trener zawodniczki z Kasiny Wielkiej, Aleksander Wierietielny. Jeszcze niedawno sugerował, że to leki na astmę pozwalają im deklasować rywalki. Teraz przyczepił się do serwismenów!

Trener Kowalczyk kpi z Bjoergen: współczuję, ona jest taka... chora! >>
Ile Norweżki mają osób odpowiedzialnych za przygotowanie sprzętu? Jedni są od podkładów pod nartę, od proszków, od parafin, a jeszcze inni dobierają narty. To jest, proszę pana, fabryka. Nie upominam się, broń Boże, o kolejnych serwismenów. Ale z Norwegami nie mamy szans - ocenił w rozmowie z portalem sport.pl.
Jego zdaniem różnica między nartami Kowalczyk, a tymi, na których jeździ Bjoergen i jej koleżanki, jest ogromna. Gołym okiem widział ją przede wszystkim na zjazdach podczas biegu na 15 km techniką dowolną w Davos.

Kowalczyk: "dominacja Norweżek? Mam większy problem". Jaki? >>
Nie mówię, że nasz sprzęt był źle przygotowany, ale to, co na podbiegach Justyna zyskiwała nad Kristoffersen i Steirą, traciła później na zjazdach. To nie jest kwestia techniki czy błędów. Norwegowie przygotowują się do startów w innych warunkach niż reszta świata - stwierdził Wierietielny.
Jak polskiej biegaczce dobrze szło, trener siedział cichutko. Ale teraz, kiedy z zawodów na zawody Justyna zaczyna coraz więcej tracić do swoich rywalek, zaczął szukać dziury w całym. Czy nie wydaje Wam się, że szkoleniowiec Kowalczyk za dużo narzeka? Piszcie.

PS
Zawodniczki wracają na trasę w najbliższą sobotę i niedzielą. W słoweńskiej miejscowości Rogla będą rywalizować na dystansie 10 km techniką klasyczną i w sprincie łyżwą.

Kiedy Kowalczyk będzie na podium PŚ? Poczekamy... do lutego. Bo? >>