FIFA wprowadziła nowe zasady. Na trzy tygodnie przed mundialem... Fot. www.youtube.com

Wykonując podczas mundialu rzut karny będzie trzeba uważać, by... nie zarobić żółtej kartki. ZOBACZ, jak nie wolno będzie strzelać „11”.

FIFA podjęła dziś decyzję, dotyczącą zapisu określającego zasady wykonania rzutu karnego. Dziwić może, że do zmiany doszło na niespełna... miesiąc przed inauguracją największej w tym roku imprezy piłkarskiej na świecie.

Władze futbolowe, od czerwcowych mistrzostw, nie zamierzają tolerować wykonywania rzutu karnego na tzw. dwa tempa. Nie będzie można już zatrzymywać się przed piłką po rozbiegu, a przed oddaniem strzału na bramkę.Fot. www.news.bbc.co.uk

ZOBACZ przykład (od 0:50 sek.).
Rzut karny (wykonawcą był Abd Rabo Hosni), podczas meczu Egipt kontra Algieria, w tegorocznym Pucharze Narodów Afryki wywołał „burzę” kontrowersji.


W taki sposób „jedenastek” nie będzie już można strzelać.

Wprowadzić zapis wideo! W finale LE padł gol ze... spalonego >>

W przypadku, gdy egzekutor „11” zapomni jednak o zmianie i zatrzyma się przed piłką zanim odda strzał, sędziowie będą karać piłkarza żółtą kartką, a karny zostanie powtórzony.
Mieliśmy w przeszłości wiele przykładów, które pokazały, że to niesportowe zachowanie. Gdy piłkarz bierze rozbieg, zatrzymuje się przed piłką i na koniec robi zwód, zmylony bramkarz rzuca się w jedną stronę, a piłkarz uderza w drugą - cytują światowe media członka IFAB (organ FIFA zwany Międzynarodową Radą Piłkarską) Patricka Nelsona, który stoi za dzisiejszą zmianą.
Jak ocenicie nowy zapis? Forum jest do Waszej dyspozycji.

Tak też można wykonać karnego! ZOBACZ koniecznie >>