Dają mu 5 mln zł miesięcznie! Gwiazdor mówi "nie"...Fot. dailymail.co.uk

Wygląda na to, że dla piłkarza z Premier League nie tylko pieniądze się liczą. Mógł skasować fortunę, ale woli jeszcze poważnie pograć w piłkę.

Pewne już jest, że wielkimi krokami zbliża się koniec Franka Lamparda w Chelsea Londyn. Latem wygaśnie jego kontrakt i nic nie wskazuje na to, że piłkarz zostanie w klubie. Gwiazdor "The Blues" na brak ofert nie może jednak narzekać.

Wielka gwiazda Chelsea zagra w Chinach! Tak twierdzi... >>

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o przenosinach do Chin. Jego usługami poważnie zainteresowany był klub Guizhou Renhe. Lampard otrzymał nawet konkretną ofertę, która niejednego piłkarza przyprawiłaby o zawrót głowy.

Jak informuje "Daily Mail", 34-letni pomocnik otrzymał ofertę dwuletniego kontraktu. Dzięki niemu zarabiałby tygodniowo aż 250 tysięcy funtów (czyli w przeliczeniu - 5 mln zł miesięcznie)! Łącznie dzięki chińskiej przygodzie na jego konto trafiłoby 20 mln funtów (łącznie z bonusami). Co zrobił Lampard? Trudno w to uwierzyć, ale odmówił!

Lampard wygrał mecz Chelsea. I oni chcą się go pozbyć? >>

Umowa oferowana Lampardowi była bajeczna i w Chinach byłby traktowany jak bóg. To byłaby dla niego niesamowita przygoda. Wiele było rozmów, ale ani razu nie padła żadna deklaracja ze strony piłkarza. Guizhou Renhe ostatecznie odpuściło - mówi informator "Daily Mail".

Wygląda na to, że reprezentant Anglii nie myśli jeszcze o piłkarskiej emeryturze i chce jeszcze pograć na wyższym poziomie. Propozycji z poważnych klubów nie brakuje. Spekuluje się, że Lampard wybierze kogoś spośród grona: LA Galaxy, Manchester United, Juventus Turyn, Lazio Rzym, Monaco i Fiorentina.

"Nowy Beckham"? Amerykanie oferują gwieździe Chelsea... Sporo! >>