„Polubią go”, „Zły pomysł”… Burza o Polanskiego. Wypowiedz się!

piłka nożna futboll
Smuda i Lato zdążyli polubić zawodnika FSV Mainz. Tymczasem wśród kibiców i piłkarzy reprezentacji Polski (byłych oraz obecnych) – trwa wielki protest!

Od wtorkowego popołudnia tematem numer jeden polskiej prasy sportowej jest Eugen Polanski, którego Franciszek Smuda zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami powołał na mecz towarzyski z Gruzją.

Selekcjoner biało-czerwonych w rozmowie z Orange Sport Info stwierdził, że nie obawia się problemów z aklimatyzacją zawodnika FSV Mainz, ponieważ Eugen świetnie mówi po polsku.

„Franz” nie chciał jednak zdradzić, czy ma wobec niego jakieś konkretne plany.

Zobaczymy, czy będzie na tyle pasował do naszej koncepcji, żeby grać w podstawowym składzie – skwitował krótko.

Swoje „trzy grosze” wtrącił również prezes PZPN Grzegorz Lato. I co się okazuje? On też nie ma nic przeciwko gry w koszulce z orzełkiem na piersi zawodnika, który jeszcze niedawno mówił otwarcie, że takiej opcji nawet nie bierze pod uwagę.

Ja już tego Polanskiego zdążyłem polubić. Jak zagra z Gruzją od pierwszej minuty i to zagra dobrze, to polubią go też polscy kibice – cytuje szefa polskiej piłki portal gadu-gadu.pl.

Na razie jakoś na to się jednak nie zanosi. Kibice tworzą akcje protestacyjne na forach i portalach społecznościowych, a niektórzy dziennikarze namawiają do gwizdania na Niemca z polskim paszportem podczas sierpniowego spotkania. Niezadowolenie wyrażają również sami zawodnicy reprezentacji – zarówno byli jak i obecni!

Powołanie do kadry Eugena Polanskiego, którego rok wcześniej nie interesowała gra dla Polski, ale dla Niemiec, to zły pomysł. To nie jest zawodnik, który podniesie znacząco poziom reprezentacji. Lepiej byłoby już stawiać na Mateusza Klicha – krytykuje decyzję Smudy w wywiadzie dla sport.pl Radosław Gilewicz, który w drużynie narodowej rozegrał 10 spotkań.

Wcześniej w podobnym tonie wypowiadał się Tomasz Hajto. Ciekawe, kto będzie mieć rację. Pierwsza okazja, by o tym się przekonać, już 10 sierpnia w Lubinie (mecz z Gruzją).

Powołanie Polanskiego to dobry czy zły pomysł? Wypowiedz się!

„Polanski raz odmówił, nie ma go”. Kto nie chce Niemca w kadrze? >>